Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
in what role in medieval society might women have had the most chance to be powerful?
what is 3.1 as a mixed fraction in simplest form
Susie ran a race. She ran 5 miles an hour, and the race took her t hours to complete. How long was the race? Write your answer as an expression. ( ) miles
FIRST PERSON TO ANSWER GETS BRAINIEST ANSWER SO HURRY QUICK QUICK FIRST PERSON TO ANSWER GETS BRAINIEST ANSWER SO HURRY QUICK QUICK FIRST PERSON TO ANSWER GETS
in the number 286,489 how many times greater is the 8 in the ten thousands place then the 8 in the tens place
Ten times four ones equals blank ones equals blank
what is the diameter of the geosphere
A tight money policy means __________. the Federal Reserve wants to increase the amount of money in the economy the Federal Reserve wants to decrease the amount
what is something you sometimes have to stand in while you wait
Can somebody tell me the full William Shakespeares family??