niveawillis
niveawillis
01-02-2018
Mathematics
contestada
The answer and to understand
Respuesta :
LittleWitch
LittleWitch
01-02-2018
market 1: 3,90/10 = 0.390 $
market 2: 4,44/12= 0,37 $
best price in market 2
Answer Link
sadia13
sadia13
01-02-2018
The market price is 2 I think
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Solve Please Don’t Understand new material teacher is teaching
day of the builders:would you done the same thing if you were the narrator?
The radius of a cylinder is 2x inches, and the height of the cylinder is (8x + 2) inches. What is the expression that represents the volume of the cylinder?
How many carbon atoms are there in 3 molecules of CH3F?
write an equation in standard form of a line whose x-intercept is an integer and y-intercept is a fraction. explain how you know that the x-intercept is an inte
If information asymmetry and taxes are assumed away, payout form (share repurchase or dividend) is irrelevant – shareholder value is not increased or decreased
Write a rule to describe each transformation. H(-5,-5) to H’(3,-3).
A visual tool that works hand in hand with the agent's dialogue is the ________.
please help. my bf is the smart one and hes asleep.