mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
why does a plant cell have a cell wall but an animal cell doesn't
What is the first action you should take if you suspect there has been fraudulent charge on your credit card
Rain, snow, and ice impair your ability to see ahead, so you must _________ to be able to stop your vehicle safely.
What affect did the embargo act have upon America
In the Agriculture, Forestry, and Fishing industry, the earnings are variable and dependent on ________.
What is the name (based on the Assyrian word for “raised up” or “high”) of a structure that was meant to connect the people and the gods?
Why do you think that relatively few fetuses with chromosomal trisomies survive to birth?
Which tribe was given the right to settle on Choctaw land by the Treaty of Doaksville?
A friend tells you that plants grow and gain mass only because of the nutrients they pull out of the soil. It this statement true? Explain your answer in detail
50 POINTS AND BRAINLIEST IF YOU GIVE AN EXPLANATION!! A standard deck of has 52 cards, and contains 13 cards of each of the four suits: diamonds, spades, hearts