jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
the square root of 64
What monomers are found are found in DNA and RNA
wich term describes the state in which your heart, blood vessels, and lungs are able to distribute nutrients and remove wastes efficently during prolonged exerc
The slope-intercept equation of a line is y=4x-1. What are the slope and y-intercept of the line?
what were the struggles and setbacks the early British settlements in North America faced? how did they overcome them?
A welding torch produces a flame by burning acetylene fuel in the presence of oxygen the energy released from the acetylene fuel is then used to melt a metal wh
Although we usually think of social mobility as a result of individual effort, during the "dot-com boom" of the late 1990s, many people became instant millionai
Vinnie is standing on one leg with his arms in the air. the ________ sense helps keep him balanced so he has less chance of falling over. somatosensation nocice
The medians dropped to the legs of an isosceles triangle are congruent. True or false?
An item is marked down by 25%. What percent of the original cost will you pay?