Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
5 (2x-4)-3 (x-2)=4x-2
Tracking your daily food consumption and identifying sources of excessive calories and fat in the diet is an example of _____
What is -4x+7=11 with the work and the answer
[Cu(NH3)4]2+ solutions exhibit a deep blue-violet color. How can you use spectrophotometry to confirm that this reaction has occurred and that the product forme
Tasks in the field require proficiency in managing business correspondence.
A room whose dimensions are 22 feet by 16 feet needs wall-to-wall carpeting. The local carpet store is going to charge $43 per square yard to install this rug.H
Which detail is part of the rising action of this story?
Which argument about keeping the money at home is a counterargument free traders give?A. Money that goes abroad will come back again when other nations buy our
Find the roots of the equation below.7^x2 + 3 = 8x
Finn designs and sells screen-printed t-shirts. He is reviewing sales data from previous years to decide which colors are the most popular, and would therefore