demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
How is water used in the world? In your own words pls I need it right now pls
What is the radius and diameter of the following circle?
If you have a good credit, you____________
How do you start using the Internet?A. Go to the homepageB. Search for a site mapC. Click the word applicationD. Open the web browser
Studies that are used to ask how deviance is distributed across individual, social, and environmental conditions are called ______ research.
How to measure circle area without pi.
What sounds best in this sentence?
haaaaaaaaaaaallllllllp meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee plz Item 4 The table shows the number of calories in different numbe
Doritos are on sale for $3.50 a bag and you have a coupon for $.50 off your purchase. Write a function rule for the cost of in bags of Doritos. How much would 5
The mechanism of labor contractions is an example of __________.