frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
When you compare main points, you—
Which of the following techniques allows farmers to budget for improved cash flow and make agreements dependent on future harvests? A.)crop rotation B.)seeding
You toss a coin and roll a number cube. The table shows the sample space, where H means heads, T means tails, and the numbers represent the number cube roll? Wh
Which equation represents the line that is parallel to y = -3 and passes through (-1, 6)? y = __
Question 2 of 20 Which aspect of a Shakespearean play could be changed in a modern performance without affecting the play's meaning? OA. The setting O B. The re
only answer if you know! no spams :)
Renewable energy do you think renewable energy is gaining attention and progress is being made to increase the use of harnassing natural renewable power?what do
Find the value of x and the measure of angleMNQ. 3x − 11°62° The value of x is 90 ° and the measure of angleMNQ is 180 °.
The descriptive details in this excerpt suggest that the story takes place somewhere that has a rustic, rural setting. a busy, suburban setting. a futuristic, u
What is the remainder when f(x) = x³- 13x² + 40x + 18 is divided by x-7? Show your work.