BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
Expand each logarithm Log u^6
A business chartered by a state that legally operates as a separate entity from the owner(s) is called _____. a. franchise b. sole proprietorship c. partnership
All of the following were members of the Holy Alliance except a) Italy b) Russia c) Austria d) Prussia
200 books ; 75% decrease
Which solution has the highest boiling point at standard pressure? (1) 0.10 M KCl(aq) (2) 0.10 M K2SO4(aq) (3) 0.10 M K3PO4(aq) (4) 0.10 M KNO3(aq)
Which best includes elements with the most similar chemical properties? (1) Br, Ca, Hg (3) O, S, Se(2) Cr, Pb, Xe (4) N, O , F
what is barmooda traingle
Work out 5/8 of 10 litres
Select all that apply. The requirements for one type of atom to substitute for another in a solid solution are: All substitutions must be limited to the same el
Which laboratory test result can be used to determine if KCl(s) is an electrolyte? (1) pH of KCl(aq) (2) pH of KCl(s) (3) electrical conductivity of KCl(aq) (4)