rjulius204 rjulius204 04-02-2021 Mathematics contestada Diante has $3.75 and Rachel has $3.15. They combine their money to buy as much ice cream as they can afford. If ice cream costs $3.68 per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy? A. 1 7/8 quarts B. 1 15/16 quarts C. 1.75 quarts D. 1.875 quarts E. 1.9375 quarts (has to be 2 answers btw)