quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
In a population exhibiting logistic growth, what happens when the carrying capacity is exceeded? the growth rate becomes zero until the population is back w
Write an equation of the line below.
Michelle symonds suggested a set of seven deadly sins of project management, that is, the common mistakes that companies commit that contribute to project failu
The major difference between the equation for a hyperbola and for an ellipse is the operation performed. the terms in the equation of a(n) _____ are subtracted
Solve 5r2 – 12 = 68. {±4} {±5} {±3} {±6}
How do both asexual and sexual reproduction allow for the survival of a species?
How is 4 3/11 written as a decimal
Solve 7p+5q=19p+12 for p
What does the Free Exercise Clause state? It allows a state to establish an official church. It allows the government to establish an official religion.
You have $28, and you want to get half-dollar coins from the bank to give to children who come into your store. What is the most you can get?